Dostępność
youTube
FB

Stan zapasu krwi RhD (+) plus

A RhD plus niski stan B RhD plus niski stan AB RhD plus średni stan 0 RhD plus brakujący stan

Stan zapasu krwi RhD (-) minus

A RhD minus brakujący stan B RhD minus niski stan AB RhD minus brakujący stan 0 RhD minus brakujący stan

Akcja poboru krwi 24 października 2017 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Lubinie im prof. Bolesława Krupińskiego przy ul. Kościuszki 9 w Lubinie24 października 2017 r. w godzinach 11.30-14.30 po raz kolejny gościć będziemy w Zespole Szkół Nr 1 w Lubinie im prof. Bolesława Krupińskiego przy ul. Kościuszki 9 w Lubinie . Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów oraz nauczycieli do honorowego oddania krwi - zawsze możemy na Was na liczyć, więc mamy nadzieję, że i tym razem będą tłumy ..... do zobaczenia

 


Odczarowany piątek trzynastegoKrwiodawcom z Klubu Honorowych Dawców Krwi „Serce Górnika” udało się odczarować piątek trzynastego. Akcja zbiórki krwi, którą zorganizowali dla Klaudii i Anastazji zakończyła się sukcesem.

W ciągu jednego dnia – 13 października – do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lubinie zgłosiło się 68 osób. Krew oddały 62 z nich, co dało około 28 litrów tego cennego płynu.

– Udało się nam odczarować piątek trzynastego. I tak jak w piosence „wszystko zdarzyć się może” – zdarzyło się mnóstwo dobrego – mówi Krzysztof Majstrowicz z HDK „Serce Górnika” przy ZG Lubin.– Ilość zebranej krwi jest dużym sukcesem, niemniej jednak jeszcze większym jest to, że coraz więcej młodych ludzi przychodzi do punktu krwiodawstwa i oddaje krew. Zachęceni przez starszych kolegów chcą pomóc innym osobom. Często dodatkowym bodźcem są dla nich także informacje w mediach o takich akcjach jak właśnie ta – dziękuje wszystkim krwiodawcom Majstrowicz.

Akcję zbiórki krwi zorganizowano dla Klaudii Kacperskiej i Anastazji Kiliańskiej. – Rodzice obu dziewczynek zwrócili się o pomoc w zbiórce krwi dla swoich córek. Sami mając dzieci, tym bardziej nie mogliśmy pozostać obojętni wobec takiej prośby – dodaje Majstrowicz.

Każda osoba, która oddało krew 13 października, otrzymała drobny upominek. Rozdano między innymi bilety na mecz Zagłębia Lubin, plakaty Ewy Farny i znanych kabaretów z autografami, koszulki, smycze i odblaski z KGHM, piłki z podpisami zawodniczek drużyny piłki ręcznej i siatkarskiej Zagłębia Lubin czy różne vouchery.

Fot. HDK Serce Górnika

 

    

   


Krwiobus na medal !!! - Relacja z akcji podobru krwi w KGHM Polska Miedź S.A. dnia 03.10.2017 r.Dnia 3 pażdziernika 2017 r. po raz kolejny pracownicy KGHM Polska Miedź S.A. udowodnili, że wyzwania nie są dla nich straszne! Pierwszy raz w historii Centrala KGHM zbierała krew, a wyniki wczorajszej akcji przeszły nasze najśmielsze oczekiwania.

Mimo niesprzyjającej aury, siąpiącego deszczu i niskiej temperatury, serducha naszych dawców były jak zwykle gorące. Wolontariusze z Centrali i ZG Lubin przygotowali Akcję Zbiórki krwi. Na parkingu tuż obok COPI około południa pojawił się krwiobus oraz namiot, gdzie wolontariusze pomagali przy rejestracji Krwiodawców. W Akcji brali udział nie tylko pracownicy Centrali KGHM, byli również przedstawiciele Oddziałów, Spółek i uczniowie pobliskiego Liceum.

Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy brali udział w Akcji, tym którzy oddali krew jak i tym, którzy z różnych powodów oddać jej nie mogli. Powodem do dumy jest nie tylko zebrana ilość krwi, ale przede wszystkim frekwencja osób, które krew oddawały pierwszy raz w życiu!

Łącznie, w 3h zebraliśmy ponad 15 litrów krwi a do Akcji zgłosiło się ponad 40 osób! 

Brawo CENTRALA !! Brawo KGHM !!!