Dostępność
youTube
FB

Podaruj Dziecku Szansę - podsumowanie

 

Honorowi dawcy Krwi z klubu Serce Górnika przy ZG Lubin po raz kolejny włączyli się do szczytnej akcji. Przez trzy dni w Lubinie wspólnie z krwiodawcami z klubu „Kropla życia” przy PeBeKa oraz OSP z Krzeczyna zachęcano do oddawania krwi dla chorych dzieci pod hasłem „Podaruj dziecku szansę”.
 

Akcja trwała dwa dni w punkcie w szpitalu przy ulicy Bema i jeden dzień w uczelni UZZM w Lubinie. - Jestem bardzo zadowolony, że wspólnie dążymy do jednego celu żeby pomóc dzieciom ze szpitala onkologicznego we Wrocławiu. Organizujemy te zbiórki cyklicznie. To już jest piąta akcja w tym roku. Ostatnio udało nam się zebrać 80 litrów krwi - mówił Zbigniew Młotek wiceprezes klubu HDK Serce Górnika ZG Lubin. 

W ciągi trzech dni stawiło się 200 osób. W sumie oddano 80,5 litra krwi. Zarejestrowano również 84 potencjalnych dawców szpiku. - Bardzo się cieszymy, że te kluby z nami chcą współpracować. Dzięki temu mamy coraz więcej dawców krwi a musimy pamiętać, że tej krwi jest cały czas za mało. Jesteśmy otwarci na wszelką współpracę i bardzo się cieszymy, że tak dużo klubów się zgłosiło -mówiła podczas akcji Joanna Jarmolińska, kierownik terenowego oddziału RCKiK w Lubinie. 

W akcji dla pacjentów kliniki Transplantacji Hematologii i Onkologii dziecięcej we Wrocławiu obok HDK z ZG Lubin i PeBeKa wzięli udział strażacy z OSP w Krzeczynie oraz klub Miedziowi Rugby Lubin.

 

 

źródło: http://miedziowe.pl/content/view/76945/78/