Dostępność
youTube
FB

Odczarowany piątek trzynastego

Krwiodawcom z Klubu Honorowych Dawców Krwi „Serce Górnika” udało się odczarować piątek trzynastego. Akcja zbiórki krwi, którą zorganizowali dla Klaudii i Anastazji zakończyła się sukcesem.

W ciągu jednego dnia – 13 października – do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lubinie zgłosiło się 68 osób. Krew oddały 62 z nich, co dało około 28 litrów tego cennego płynu.

– Udało się nam odczarować piątek trzynastego. I tak jak w piosence „wszystko zdarzyć się może” – zdarzyło się mnóstwo dobrego – mówi Krzysztof Majstrowicz z HDK „Serce Górnika” przy ZG Lubin.– Ilość zebranej krwi jest dużym sukcesem, niemniej jednak jeszcze większym jest to, że coraz więcej młodych ludzi przychodzi do punktu krwiodawstwa i oddaje krew. Zachęceni przez starszych kolegów chcą pomóc innym osobom. Często dodatkowym bodźcem są dla nich także informacje w mediach o takich akcjach jak właśnie ta – dziękuje wszystkim krwiodawcom Majstrowicz.

Akcję zbiórki krwi zorganizowano dla Klaudii Kacperskiej i Anastazji Kiliańskiej. – Rodzice obu dziewczynek zwrócili się o pomoc w zbiórce krwi dla swoich córek. Sami mając dzieci, tym bardziej nie mogliśmy pozostać obojętni wobec takiej prośby – dodaje Majstrowicz.

Każda osoba, która oddało krew 13 października, otrzymała drobny upominek. Rozdano między innymi bilety na mecz Zagłębia Lubin, plakaty Ewy Farny i znanych kabaretów z autografami, koszulki, smycze i odblaski z KGHM, piłki z podpisami zawodniczek drużyny piłki ręcznej i siatkarskiej Zagłębia Lubin czy różne vouchery.

Fot. HDK Serce Górnika