Dostępność
youTube
FB

Idziemy oddać KREW - chodź z nami uratować ŻYCIE

Idziemy oddać KREW - chodź z nami uratować ŻYCIE

Akcja oddawania KRWI w ramach 25 finału WOŚP 

12.01.2017 r. (czwartek) godz. 10:00 POSiR - Hala ARKADIA

Akcja rozpoczyna cykl wydarzeń, których finał odbędzie się 15 stycznia. W tym roku WOŚP gra dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. PORADNIK KRWIODAWCY 
Dlaczego warto zostać krwiodawcą i jak rozpocząć oddawanie krwi? 
Krew jest lekiem, którego niczym nie można zastąpić. Podawana jest w stanach zagrożenia życia. Najnowocześniejsze i najbardziej skomplikowane zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe do wykonania, gdyby nie było krwi. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa - ludzie tacy jak Ty! 
Oddając krew możesz sobie wyobrazić, że dzięki Twojemu cennemu darowi krwi czyjeś życie zostanie uratowane. Ponownie będzie się mógł uśmiechać i przede wszystkim żyć! Osoba, która otrzyma Twoją krew pozostanie nieznana, ale pamiętaj że ona też jest czyimś przyjacielem, rodzicem lub krewnym. 
Jeżeli: 
• jesteś osobą pełnoletnią, a nie przekroczyłeś 65-ego roku życia 
• czujesz się zdrowy 
• ważysz nie mniej niż 50 kg 
• pragniesz pomóc drugiemu człowiekowi 
Zjedz lekki posiłek, zabierz dokument ze zdjęciem i numerem PESEL, pozwalającym na stwierdzenie tożsamości i zgłoś się do Rejestracji w siedzibie POSiR Góra (Hala ARKADIA) 

 
 
 
źródło: http://posirgora.pl/696,idziemy-oddac-krew---chodz-z-nami-uratowac-zycie.html